ABY VAŠE TISKÁRNA TOLIK NEBUMBALA

Dodání zboží v Hradci Králové

Pokud potřebujete nakoupit zboží a jste z Hradce Králové, nemusíte platit poštovné. Kontaktujte nás formulářem Napište nám, a my vám po dohodě objednané zboží dovezeme osobně na vaši adresu. Při objednávce do hodnoty 300,- Kč bez DPH připočítáváme poplatek za dovoz 50,- Kč, objednávky nad tuto hodnotu dovezeme po Hradci Králové zdarma.

ABY VAŠE TISKÁRNA TOLIK NEBUMBALA

Jak ušetřit při tisku na inkoustové tiskárně? Je pravda, že inkoustový tisk je oproti laserovému provozně poněkud dražší. Přesto se i na inkoustovém tisku dá ušetřit. A ne zrovna málo.

Používáte-li originální inkoustové cartridge, máte sice zajištěn spolehlivý a komfortní tisk, ale vaši peněženku budete muset zcela jistě otvírat častěji. V mnoha případech jsou originální cartridge plněny jenom částečně, i když prostor na větší množství inkoustu mají. Pochopitelně, že častá výměna cartridge ve vaší tiskárně za novou je pro výrobce zisková.

Dovolte proto, abychom vám poskytli několik zkušeností, jak lze při inkoustovém tisku ušetřit.

1. Používejte kompatibilní cartridge
Takzvané neoriginální cartridge vyrábí sice jiná firma než značkový výrobce vaší tiskárny, ale většina takového zboží je téměř stejně kvalitní jako to originální. Doporučujeme vyzkoušet jednu značku a pokud bude bezproblémová, bez obav používejte. Jistá nevýhoda u některých typů tiskáren je, že vám u těchto neznačkových výrobků tiskárna nehlásí stav zbývajícího inkoustu, takže vám pravděpodobně nečekaně dojde. Vzhledem k tomu, že za cenu originální cartridge většinou nakoupíte i dvě kompatibilní, doporučujeme mít neustále u tiskárny připravenou jednu novou.
V případě záruční reklamace tiskárny doporučujeme vrátit do tiskárny originální cartridge. Značkový servis by mohl kompatibilní cartridge použít jako nepodložený a poněkud hloupý důvod k neuznání záruční reklamace.


2. Používejte renovované cartridge
Důsledně doporučujeme využívat služeb firem, které zajišťují skutečně profesionální renovaci vypsaných cartridgí. Dostříkávání inkoustu kdesi za plentou nebo přímo před vašima očima je opravdu nouzové řešení. Uvědomte si prosím, že prakticky žádné vyráběné cartridge nejsou konstruovány pro opakované používání.
Při profesionální renovaci jsou vypsané cartridge rozebrány, vyčištěny od zbytků inkoustu, otestovány mechanicky i elektronicky, znovu sestaveny, naplněny originálním inkoustem, opět testovány na kvalitu tisku a nakonec zajištěny proti vysychání stejně jako originály. Proto lze na takové výrobky poskytovat stejnou záruku jako na nové originály.
Drobné nevýhody jsou u renovací stejné jako u výše popsaných kompatibilních cartridgí.

3. Používejte tiskárnu efektivně
Většina tiskáren buď při spouštění nebo v pravidelných cyklech provádí tzv. čištění hlav, při kterém se několik kapek inkoustu odsaje a odstřikne do odpadní nádobky. Při častém zapínání tiskárny tak můžete značnou část inkoustu spotřebovat na tyto nezbytné servisní úkony.
Nenechávejte však také tiskárnu v nečinnosti po dlouhou dobu (několik týdnů). I když moderní tiskárny mají parkování tiskové hlavy dobře vyřešeno, může se přesto stát, že v tiskové hlavě po delší době dojde k zaschnutí nebo zkrystalizování inkoustu. Následným čištěním trysek můžete spotřebovat značné množství inkoustu.
Tiskárnu nevypínejte ze sítě dřív než se tisková hlava zaparkuje (zhruba 5 – 10 s. po ukončení tisku). V nezaparkované hlavě inkoust podstatně rychleji vysychá.

4. Tiskněte jen to, co opravdu potřebujete
Doporučujeme před tiskem používat náhled tisku. Uvědomte si, že při tisku obrázků nebo fotografií se spotřebovává mnohonásobně větší množství inkoustu než na běžné dokumenty. To může způsobit, že se inkoust z cartridge spotřebuje mnohem dřív, než očekáváte.

5. Nastavte ovladač tiskárny
V ovladači tiskárny je možné nastavit požadovanou kvalitu tisku, což ovlivňuje i spotřebu inkoustu. Pro tisk běžných dokumentů stačí střední nebo i nižší kvalita tisku. Při nižší kvalitě tisku tak vytisknete z jedné cartridge více stránek.

6. Nákup nové tiskárny
To si mnoho lidí neuvědomuje, ale při nákupu tiskárny lze zásadním způsobem ovlivnit náklady na tisk. Všeobecně lze říci, že čím levnější tiskárna, tím nákladnější pozdější tisk na ní. Nejlevnější tiskárny se proto vyplatí pouze při občasném tisku – do několika málo stránek týdně.

Při výběru typu tiskárny doporučujeme zvážit několik parametrů:

  • jaké používá cartridge a dodávané množství inkoustu v každé z nich v závislosti na ceně
  • používá-li oddělené barevné cartridge (při spotřebování např. modré barvy vyměníte pouze zásobník s modrou barvou a ostatní barvy ještě zcela vypotřebujete – u cartridge obsahující všechny barvy ji musíte vyměnit celou a vyhodíte tak ještě třeba polovinu náplní žluté a červené barvy)
  • ne všechny typy cartridgí lze renovovat, k některým se nevyrábí kompatibilní náhrady, k málo známým značkám se spotřební materiál většinou obtížně schání. Neuděláte chybu, zaměříte-li svou pozornost na hodně rozšířené a používané značky a typy cartridgí i tiskáren.


7. Na tisk obrázků používejte fotopapíry
Při tisku fotografií nebo obrázků, na kterých vám záleží, používejte speciální fotopapíry. Při tisku obrázků na běžný papír jsou výsledky vždy neporovnatelně horší. Pokud možno používejte pro tyto účely stejnou značku fotopapírů, kterou už máte vyzkoušenou. Na jiné značce fotopapírů může být barevné podání obrázků trochu jiné.

8. Vaše tiskárna vás má ráda
Nezlobte se na svoji tiskárnu, pokud inkoust dojde zrovna v okamžiku, kdy potřebujete nutně tisknout a nemáte po ruce náhradní cartridge. Tiskárna za to opravdu nemůže.
Přejeme vždy spolehlivý a dokonalý tisk a hodně spokojenosti s vaší tiskárnou.

Servis PC, notebooku

Spolupracujeme s profesionálním servisem, který servisuje notebooky, PC a tablety v Hradci Králové. Potřebujete opravit notebook, odvirovat, zrychlit počítač ? Navštivte stránky servisu IT Partner

logo_pozadi (originál)

© 2011 Kancelarin.cz. Všechna práva vyhrazena | Vytvořila firma IT partner